Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

14 lutego, 12:00 - 15:00

 

Bezpłatne zwiedzanie w piątek

Z okazji przypadającego 14 lutego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej będzie można w piątek bezpłatnie zwiedzać Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci będące oddziałem Muzeum Ziemi Tarnowskiej.

Na tej nowoczesnej wystawie można dowiedzieć się m.in. o historii tarnowskich pułków, tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, pierwszym transporcie Polaków do KL Auschwitz, działalności konspiracyjnej mieszkańców regionu oraz operacji Most III, która “uratowała Londyn”.

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci, oddział Muzeum Ziemi Tarnowskiej mieści się w Tarnowie, na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Mościckiego 27A. W najbliższy piątek będzie czynne od 9:00 do 17:00, przy czym ostatnie wejście dla zwiedzających możliwe jest najpóźniej 60 minut przed zamknięciem.

Szczegóły

Data:
14 lutego
Czas:
12:00 - 15:00
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://muzeum.tarnow.pl/pl/node/8

Miejsce

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci
ul. Ignacego Mościckiego 29
Tarnów, 33-100
+ Google Map

Inne

Odbiorcy
wszyscy