Tarnowski smak

Tarninówka przez internet

Zastanawiasz się nad przyjazdem do Tarnowa? Chciałbyś zwiedzić najcieplejsze miasto 
w Polsce? Wystarczy wysłać e-mail i napisać 3 zdania, trzy powody, dla których chcesz przyjechać do Tarnowa, aby móc jeszcze w domu poznać „Tarnowski Smak” i dowiedzieć się więcej o Tarnowie.

Turyści, którzy planują przyjazd do miasta, mogą wcześniej „zakosztować” Tarnowa. Trzeba jedynie przesłać mail na adres: tarnowskismak@tarnow.travel o tytule „Chcę poznać „Tarnowski Smak” oraz krótkim, trzyzdaniowym uzasadnieniem Dlaczego chcesz przyjechać do Tarnowa?. Należy również podać adres pocztowy, na który Tarnowskie Centrum Informacji prześle saszetkę herbatki „Tarninówki” oraz folder o atrakcjach turystycznych Tarnowa. Oczywiście za darmo. 

Uwaga! Propozycja dotyczy osób mieszkających poza regionem tarnowskim, czyli poza Tarnowem, powiatami tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim, bocheńskim (woj. małopolskie) i dębickim (woj. podkarpackie). 

Przypomnijmy, że tarnowska herbata z tarniny „Tarninówka” została wyróżniona w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Turystyczna Pamiątka z Regionu” w 2007 roku. 

Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji, a po wypiciu „Tarninówki” i przejrzeniu broszury zapraszamy do przyjazdu do Tarnowa.

Tarninówka

W tarnowskich punktach gastronomicznych dostępna jest wyjątkowa herbata – „Tarninówka”.

– tu spróbujesz
– tu kupisz

Nazwa miasta Tarnów, według kronikarza Jana Długosza, pochodzi od krzewów tarniny, gęsto niegdyś porastających pobliską górę św. Marcina. Założyciel Tarnowa Spycymir wybudował zamek wśród krzewów tarniny. W zamkowych piwnicach leżakowały wina i nalewki z granatowych owoców. Do dzisiaj krzewy tarniny rosną w pobliżu ruin zamku.

Herbatkę „tarninówkę” poleca się osobom łatwo przeziębiającym się, wyczerpanym, pracującym umysłowo. Reguluje przemianę materii i pracę żołądka, oczyszcza organizm 
z toksyn. 
Tarnina jest jednym z najzdrowszych owoców dzikorosnących. Ma więcej witaminy C niż cytryna. Jest bardzo bogata w witaminę B, sole mineralne – magnez, wapń, żelazo, fosfor. Zawiera bogactwo kwasów organicznych, cukrów, pektyn i antocjanów.


Tarninówka w sprzedaży dostępna jest w Tarnowskim Centrum Informacji, Rynek 7. Można również spróbować, zamawiając w tarnowskich restauracjach.


Właściciele lokali zainteresowani serwowaniem „Tarninówki” mogą się kontaktować z Tarnowskim Centrum Informacji: Rynek 7, tel. 14 688 90 90 centrum@tarnow.travel

Utworzono: 23 maja 2019

Zmodyfikowano: 4 stycznia 2023