Tarnowska Wieś na Szklanych Negatywach

29 grudnia 2020 , Tagi: tarnowska wieś

Wystawa o takim tytule autorstwa nauczyciela Marcelego Jarosza, przedstawia prace fotograficzne wykonane w okolicach Miechowic Małych (powiat tarnowski) w latach trzydziestych XX wieku i w okresie powojennym.

Zbiór obejmuje 1014 szklanych negatywów, na których przedstawione jest codzienne życie mieszkańców wsi małopolskiej ze wszystkimi jego aspektami, m.in. pracą, nauką, kulturą, rozrywką czy śmiercią – czytamy w opisie wystawy.

Marcel Jarosz (1899-1958) był nauczycielem fizyki w Miechowicach Małych. Pochodził z Oświęcimia. Z jego inicjatywy wybudowano tam nowy, murowany budynek szkoły. W okolicy zasłynął również jako malarz i fotograf-amator. Z jego prac zachowało się do dziś ponad tysiąc szklanych negatywów.

Wystawa jest dostępna on-line w planach jest przygotowanie lokalnych wystaw w Pleśnej, Tanowie i Wietrzychowicach. Całość kolekcji szklanych negatywów Marcelego Jarosza dostępna na: www.szklanenegatywy.pl

Organizatorem wystawy jest Fundacja TRES, która realizuje projekt wraz z Centrum Kultury w Pleśnej, Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wietrzychowicach.

więcej na: https://www.rdn.pl/kultura/tarnowska-wies-na-szklanych-negatywach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej