WINO W ŚWIECIE ANTYCZNYM

25 maja 2017 , Tagi: allevents.in

„Wino w świecie antycznym”

Historia wina jest co najmniej tak stara, jak historia ludzkości. 
U stóp Kaukazu czy w antycznej Grecji? A może Egipt i kraje Orientu? Zastanawialiście się kiedyś gdzie narodziło się wino 
i dlaczego, jaki pierwotnie miało smak, jak ewaluowała jego produkcja, jaką drogę w starożytności przebyły nie tylko wina, ale i sadzonki winnej winorośli. 
Vena, wino, vin, wine, vino… i boska trylogia:
Ozyrys – Bóg wina w Egipcie
Dionizos – Bóg wina w Grecji
Bachus – Bóg wina w Cesarstwie Rzymskim
O początkach wina opowiedzą:
Zofia Michałowska – właścicielka winnicy Zadora
oraz Anna Nowakowska – pasjonatka wina, kulinarnych eksperymentów i enologicznych podróży, redaktorka blogów o tematyce winnej i kulinarnej (Projekt Życie, Spotkania przy winie, Wino i kuchnia), od kilku lat współpracująca z magazynem winiarskim „Czas wina” oraz tygodnikiem Temi.
Podczas spotkania odbędzie się również degustacja win z winnicy Zadora oraz konkurs, w którym nagrodą będzie wino. Organizatorzy zapewniają także przekąski i gorący posiłek. 
Miejsce degustacji:
Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej
20 maja 2017 r., tj. sobota, godz. 17.00-20.00
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Chęć udziału prosimy zgłaszać pod nr tel. 14 626 83 14 lub poprzez e-mail: lottot@wp.pl  najpóźniej do dnia 18 maja 2017 roku (tj. czwartek).
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. 
Spotkania z lokalnymi winnicami Pogórza są częścią projektu pn. „Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza” na realizację którego Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT) w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w 2017 roku.
Serdecznie zapraszamy!

https://allevents.in/rzuchowa/wino-w-%C5%9Bwiecie-antycznym/429251854100695#  

RCIT.421-96/17

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej