Informacja turystyczna lepiej doinformowana

10 lutego 2010 , Tagi: TTG.pl

W dniu 4. grudnia 2007 r. w sali kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się szkolenie w zakresie informacji turystycznej. Organizatorem była Mazowiecka Regionalna Organizacja Tury-styczna. W szkoleniu uczestniczyło 47 osób. Reprezentowały one kilka punktów informacji turystycznej, Lokalne Organizacje Turystyczne, a w większości jednostki urzędów różnych szczebli, które planują w najbliższym czasie podjęcie działań związanych z prowadzeniem na swoim terenie działalności w zakresie informacji turystycznej.

Wszystkich zebranych powitała pani Bożena Wiórkiewicz – wicedyrektor Zamku Królewskiego. Szkolenie zorganizowano w formie wykładów i prezentacji, poprowadzonych przez panią Walentynę Rakiel-Czarnecką, dyrektora Biura MROT, która przedstawiła historię, cele i zadania Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Internetowego Systemu Informacji Turystycznej (ISIT), panią Elżbietę Tomczyk-Miczka, która mówiła o organizacji punktu i centrum informacji turystycznej, podstawowych i dodatkowych zadaniach informatorów, jak współpraca z mediami, udział w targach i innych imprezach promocyjnych, organizacji study press i study tour, realizacji wydawnictw.

Pani Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Informacji i Promocji Turystycznej szczególną uwagę zwróciła na pracę punktów, działających w ramach Biura, Warsaw Convention Bureau i Warszaw-ską Kartę Turysty, która jest bardzo korzystną propozycją dla gości odwiedzających stolicę. Dokonała również sprawozdania z Forum Informacji Turystycznej. Zorganizowała je Polska Organizacja Turystyczna w Tarnowie w dniach 29-30. listopada. W czasie Forum poruszono wiele ważnych zagadnień, dotyczących stanu informacji turystycznej w całej Polsce.

Pani Katarzyna Szymańska-Stułka w wykładzie „Informacja turystyczna w internecie – strony i portale internetowe” przeprowadziła analizę kilku portali informacyjnych pod względem nawigacji, opracowania graficznego, dostosowania dla turystów zagranicznych, zawartości materiałów. Jako przykład posłużyły portale Londynu, Irlandii, Gdańska, Płocka, Radomia, Mazowsza, Polskiej Organizacji Turystycznej. Pomimo napiętego programu był czas na wnioski, zaprezentowanie własnej działalności, z czego skorzystali prowadzący Punkty Informacji Turystycznej w Ciechanowie, Kozienicach, Węgrowie.


Dzięki uprzejmości pracowników Zamku, uczestnicy mieli możliwość zobaczenia w obecnym stanie Arkad Kubickiego i Ogrodów Zamkowych, gdzie prace rewitalizacyjne są bardzo zaawansowane. Na koniec szkolenia odbyło się zwiedzanie Warszawskiego Centrum Informacji Turystycznej na Placu Zamkowym (informacje o działalności przekazał właściciel pan Marek Kraszewski) i Punktu Informacji Turystycznej na Krakowskim Przedmieściu, który należy do Stołecznego Biura. Gości przyjęła pani dyrektor – Barbara Tekieli.


Tego typu szkolenie w województwie mazowieckim odbyło się po raz pierwszy. Na pewno w roku przyszłym odbędą się kolejne, ponieważ spotkało się ono z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony funkcjonujących już placówek, jak i samorządów planujących uruchomienie ich na swoim terenie.

Wszyscy uczestnicy w swoich wypowiedziach bardzo pozytywnie ocenili dobór tematów i sposób ich przekazania. Podkreślali wagę informacji praktycznych, będących wynikiem wieloletnich doświadczeń wykładowców. Niektóre z nich mogą być szybko zastosowane przez słuchaczy, co wpłynie na poprawę dotychczasowego stanu informacji turystycznej w województwie.

TTG

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej