Cyfrowa Platforma Tarnowskiego Dziedzictwa.
Platforma Tarnowskiego Dziedzictwa to pierwszy projekt cyfrowy gromadzący i udostępniający informacje o dziedzictwie kulturowym subregionu.
W pierwszej kolejności na Platformę trafi 50 zabytków architektury, 30 pomników przyrody, 20 najpopularniejszych atrakcji turystycznych subregionu tarnowskiego oraz 30 tysięcy dokumentów Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie, w tym księgi cmentarne.
Koszt realizacji projektu oszacowano na około milion złotych. 85% tej kwoty trafi do tarnowskiego budżetu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę w tej sprawie podpisali 21 grudnia w Urzędzie Miasta Tarnowa wicemarszałek Stanisław Sorys i Jadwiga Stankiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Projekt Tarnowa jest jednym z ośmiu, którym Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach środków przeznaczonych na cyfrowe zasoby regionalne. Łącznie na zadania z tego zakresu przeznaczyliśmy aż 18 mln zł – podkreśla wicemarszałek Stanisław Sorys. – Przed miesiącem, wraz z prezydentem Romanem Ciepielą, podpisaliśmy umowę na wsparcie innego ważnego przedsięwzięcia – Centrum Usług Wspólnych, które zintegruje platformy samorządowe i usprawni przepływ informacji pomiędzy urzędami z subregionu tarnowskiego.
Na Platformę Tarnowskiego Dziedzictwa trafią dokumenty i obiekty z Tarnowa oraz powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Obiekty zostaną zeskanowane w technologii 3D przy użyciu mobilnej infrastruktury skanowania i zdigitalizowane. Realizację projektu jest przewidziana na dwa lata – platforma ma być gotowa pod koniec grudnia 2018 roku.
Więcej na: http://tarnowskieinfo.pl/news/15983,cyfrowa-platforma-tarnowskiego-dziedzictwa.html
RCIT.421-386/16