Obrazy Michała Poręby

2 lutego 2011 , Tagi: wydarzenia

Muzeum Okręgowe w Tarnowie we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków, oddział w Tarnowie jest organizatorem cyklu wystaw pod wspólnym hasłem: TARNOWSCY ARTYŚCI W GALERII MUZEALNEJ. Celem cyklu jest promowanie dorobku tarnowskich artystów plastyków. Kolejna wystawa w tym cyklu: „Michał Poręba – malarstwo” zostanie otwarta 7 lutego 2011 r. o godz. 18.

Michał Poręba urodził się w 1964 roku w Tarnowie. W 1992 r. ukończył studia w WSP w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ireny Popiołek i prof. Aleksandra Pieńka. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, a także działaniami parateatralnymi i performance.

Jest nauczycielem i wykładowcą z kilkunastoletnim doświadczeniem i ogromnym dorobkiem, zarówno w dziedzinie edukacji, jak i twórczości. Pracował w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole średniej, a także wykładał w Krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Wraz z Elżbietą i Witoldem Pazerami prowadził pracownię plastyczną w Tarnowskim Centrum Kultury, gdzie zajmował się organizowaniem plenerów, seminariów, wykładów i warsztatów. Współpracował z InSEA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Wychowania przez Sztukę) – Polski Komitet w Łodzi i ODM w Tarnowie. W TCK stworzył autorski Teatr Plastyczny APRAPLA, który z powodzeniem występował na wielu festiwalach, np.: Festiwal Działań Plastycznych i Teatralnych w Tczewie oraz Festiwal Komedii TALIA w Tarnowie.
Pracował w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie gdzie uczył malarstwa i rysunku. Jest wykładowcą na podyplomowym kursie z zakresu „Sztuka” organizowanym przez MCDN.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć w dziedzinie twórczości. Jest autorem pomnika Jana Szczepanika – „Polskiego Edisona”, usytuowanego w centrum Tarnowa. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród.

Wystawa będzie czynna do 6 marca 2011 r.

 

Serwis Informacyjny Tarnowskiego Muzeum Okręgowego nr 2/2011, 02.02.2011

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej