Jako niezapomniane pamiątki z Tarnowa polecamy:
- Ciepło z Tarnowa Ogrzewacz wydzielający ciepło (max temp. 50-60 oC) przez okres ok. 15-20 min. Wydzielanie ciepła inicjowane jest poprzez zgięcie specjalnej sprężynki umieszczonej w ogrzewaczu. Produkt wielorazowego użytku. Idealny dla sportowców, turystów, podróżnych, wędkarzy, myśliwych, motocyklistów…
Teraz możesz zabrać tarnowskie ciepło gdzie tylko zechcesz!
Do nabycia w sklepie TCI
- Korale tarninowe – wyjątkowa ozdoba, wzbudzająca jednoznacznie pozytywne skojarzenia. Kolor korali nawiązuje do koloru owoców tarniny, zaś zielony rzemyk do jej liści. Na komplet składają się trzy sznury korali. W całości ręczna robota.
- „Tarnowski smak”: herbata „Tarninówka” oraz nalewka z maceratów tarniny, przyrządzona według dawnej receptury.
Już Jan Długosz, wybitny polski kronikarz pisał, że nazwa Tarnowa pochodzi od tarniny porastającej okolice tarnowskiego zamku.
Herbatę można zakupić w Tarnowskim Centrum Informacji a nalewkę (30%) w wybranych sklepach np. sklep z alkoholami na ul. Katedralnej przy pl. Kazimierza Wielkiego.
Więcej o: Tarnowskim Smaku
- „Tarnowskie skarpety”: z motywem tarniny oraz maszkaronów z tarnowskiego Ratusza to najnowsza pamiątka z Tarnowa. Można je nabyć w sklepie stacjonarnym oraz sklepie internetowym TCI.
- „Ażurowe jaja z herbem Tarnowa” autorstwa p. Doroty Pacanowskiej
– wyróżnione w 2008r. w konkursie POT na najlepszą pamiątkę z regionu, a w 2014 r zdobyło II miejsce w konkursie Województwa Małopolskiego na pamiątkę wielkanocną. Do nabycia w sklepie TCI. Więcej na stronie: www.tojajo.pl
- Tarnowski Ratusz – model
Tarnowski Ratusz – mini model wykonany ręcznie według autorskiego projektu, posiadający atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej w Warszawie.
Opis modelu: mini Ratusz, malowany ręcznie, z uproszczoną formą attyki.
- Widok Tarnowskiej Starówki
Starówka Tarnowa w formie niepowtarzalnego widoku – w niezwykle ciekawym ujęciu wykonanym przez znanego plastyka Tomasza Pacanowskiego.
Urzekająca wręcz prostota i logika dawnej zabudowy Tarnowa jest przykładem prawie podręcznikowych procesów urbanizacyjnych, jakie zachodziły na ziemiach polskich w przeszłości. Obraz ten wzbogaca niezwykle ubogą istniejącą ikonografię pięknego miasta Tarnowa. Na odwrocie znajduję się przywilej lokacyjny miasta Tarnowa podpisany przez Króla Władysława Łokietka w 1330 oraz jego pieczęć majestatyczna z 1320 roku. Przedstawiony jest istniejący pomnik Króla Władysława Łokietka oraz sylwetki najznamienitszych Tarnowian. Wszystkie opisy wykonane są w języku polskim i angielskim. Ta panorama Tarnowa o wymiarach 36 x 68 cm jest opakowana w elegancką przeźroczystą oprawę – co czyni z niej atrakcyjny gadżet. Jest to wspaniała pamiątką dla Tarnowian jak i osób odwiedzających nasze miasto w tym może także być gadżetem wspierającym spotkania biznesowe przedsiębiorców. Stanowi wspaniałe przypomnienie średniowiecznego charakteru miasta i pokazanie jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabudowań miejskich.
- Inne pamiątki i publikacje związane z Tarnowem znajdziesz w sklepie TCI