Odkrywanie Tarnowa
Tarnów jest wśród przyjeżdżających tutaj gości zwykle traktowany jako miejsce popularnej, zwłaszcza wśród turystów zagranicznych, turystyki miejskiej jednodniowej z Krakowa. Dlatego właśnie miasto reklamuje się w niektórych miejscach w Krakowie, m.in. w materiałach promocyjnych umieszczanych w magazynach „Kraków in your pocket”, „The Visitor Małopolska”, w szynobusie Kraków – Balice (reklama na telebimie), na rozkładach jazdy pociągów Kraków – Balice i Kraków – Tarnów.
Materiały Tarnowskiego Centrum Informacji są również dostępne w punktach Informacji Turystycznej w Krakowie.
W samym Tarnowie zaś dodatkowo przez całe wakacje czynny jest punkt informacji turystycznej w budce przy dworcach PKP i PKS (codziennie od 9 do 17). Samo TCI natomiast czynne jest dłużej niż zwykle (do końca września w godzinach 8 – 20, a w soboty i niedziele od 9 do 17.
W placówce przy Rynku 7 można nabyć pamiątki, publikacje, widokówki; działa wypożyczalnia rowerów oraz audio przewodników MP3. Do nowych publikacji promocyjnych należy zaliczyć folder „Tarnów i region” – w wersji polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej, francuskiej i włoskiej. Uzupełnieniem folderu są ulotki tematyczne oraz wydawnictwa „Tarnów w 300 minut” (wersje: polska, angielska, niemiecka, francuska, węgierska, włoska), „Tarnów w 3 dni” (wersje: polska, angielska, niemiecka, francuska, węgierska, włoska), „Tarnów dla najmłodszych” (wersje: polska, angielska, niemiecka, węgierska), „Tarnów dla aktywnych” (wersje: polska, angielska, niemiecka, węgierska), „Konferencje w Tarnowie” – materiał dla firm zajmujących się organizowaniem szkoleń i konferencji.
Dla najbardziej aktywnych TCI przygotowało zaktualizowany plan miasta Tarnowa. Dzięki wieloletniej współpracy z wydawnictwem kartograficznym „Demart” plan jest dwustronny: na jednej stronie jest plan starówki autorstwa Jacka Adamczyka, a na drugiej dane teleadresowe obiektów noclegowych i atrakcji (muzea, galerie, kina).
Wydano również serię ośmiu pocztówek „Tarnów”. Do końca września w każdy czwartek, piątek i sobotę otwarte będą kościółki drewniane w ramach Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej. W Tarnowie są to: kościół Matki Bożej Szkaplerznej „Na Burku”, kościół Trójcy Przenajświętszej „Na Terlikówce” oraz kościół św. Marcina Biskupa w Zawadzie, na Górze Świętego Marcina.
W regionie tarnowskim zwiedzać można osiem kolejnych obiektów: kościół św. Ducha w Charonowie, kościół św. Urszuli z Towarzyszkami w Gosprzydowej, kościół Nawiedzenia NMP w Iwkowej, kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, kościół Narodzenia NMP w Rajbrocie, kościół św. Stanisława Biskupa w Skrzyszowie, kościół Wszystkich Świętych w Sobolowie, kościół św. Mikołaja Biskupa w Tymowej.
Obiekty te otwarte są w czwartki (12.00 – 16.00), piątki (12.00 – 16.00) oraz soboty (10.00 – 14.00).
Ponadto zorganizowane zostaną w mieście i regionie trzy koncerty w obiektach sakralnych: pierwszy w Tarnowie, na „Terlikówce” – 25 lipca oraz dwa w Lipnicy Murowanej (6 i 8 sierpnia).