Dzięki Waszym głosom ocalimy Dumę Tarnowa

11 października 2017 , Tagi: gk.pl

Można będzie zobaczyć, jak wyglądał tarnowski zamek w XVI wieku, czyli w czasach swojej świetności. Aby tak się stało, wystarczy zagłosować w drugiej edycji budżetu obywatelskiego Małopolski. Numer tego zadania to TAR27. Pomysł może poprzeć każdy mieszkaniec Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego oraz dąbrowskiego, który skończył 16 lat. Oddać można tylko jeden głos: drogą internetową (bo.malopolska.pl), przez wrzucenie wypełnionej karty do urny (agenda Urzędu Marszałkowskiego przy al. Solidarności, również w siedzibie Informacji Turystycznej na Rynku lub w naszej tarnowskiej redakcji przy ul. Krakowskiej 1a) lub drogą pocztową,

wysyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, dopisek: Budżet Obywatelski. O utrwalenie pamięci o chlubnej przeszłości zamku na Górze św. Marcina dba stowarzyszenie Zamek Tarnowski. Z jego inicjatywy od 11 lat organizowana jest Zamkomania, czyli rozłożona na kilka miesięcy akcja, w ramach której organizowane są lekcje historyczne na zamkowym wzgórzu. Połączone są one m.in. ze sprzątaniem tego miejsca ze śmieci i samosiejek. Z inicjatywy stowarzyszenia w czerwcu, obok pozostałości zamku, odbył się dwudniowy Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry z udziałem bractw rycerskich i łuczników z Polski i Ukrainy. Nowym elementem Zamkomanii były warsztaty łucznicze, które odbywały się przez całe wakacje. Zakończył je zorganizowany w pierwszą niedzielę października Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego.

– W tegorocznej Zamkomanii wzięło udział kilka tysięcy osób. To miejsce znowu ożyło – cieszy się Ewa Kropiowska, prezes stowarzyszenia Zamek Tarnowski.

Gazeta Krakowska, nr 237 (21 151) (wydanie Tarnów), 11-10-2017, www.gk.pl

RCIT.421-244/17

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej