Jak zwiedzić region bez grubych przewodników i kilku map w kieszeni?

30 maja 2014 , Tagi: turystyka

Pomoże w tym aplikacja mobilna Wrota Pogórza, którą będzie można ściągnąć na swojego smartfona. Aplikacja pomoże nam zaplanować wycieczkę po najciekawszych i często nieznanych atrakcjach turystycznych w regionie.

Do zobaczenia jest aż 250 miejsc, o których wcześniej mogliśmy nawet nie słyszeć. Na dodatek można przy tym zgarnąć ciekawe nagrody i zdobyć tytuł najaktywniejszego turysty – mówi Wiktor Chrzanowski dyrektor biura Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju w Tuchowie.Przy każdej atrakcji turystycznej jest zamieszczona tabliczka z opisem i danymi kontaktowymi, dzięki którym można się umówić np. na zwiedzanie izby regionalnej, pasieki czy winnicy, a poza tym znajduje się tam kod QR. Turysta po zeskanowaniu go swoim smartfonem dostaje jeden punkt za zwiedzenie danej atrakcji – dodaje Chrzanowski.

Punkty można zbierać przez cały sezon turystyczny. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej otrzymają nagrody. Aplikacja będzie dostępna w najbliższym czasie na stronie www.wrotapogorza.pl. Będzie działać zarówno w systemie Android, jak i iOS.

Wrota Pogórza to wspólny projekt Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, LGD Stowarzyszenia Kwartet na Przedgórzu, Zielonego Pierścienia Tarnowa, Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku i Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.

Projekt polega na zdobyciu 7 Wrót Pogórza, które zostaną otwarte po zgromadzeniu wszystkich kluczy (tzn. odwiedzeniu atrakcji). Aby zdobyć klucz do wrót należy odwiedzić poszczególne miejsca na obszarze partnerów projektu. Miejsca te przypisane są do odpowiednich wrót.

1. Słodkie Wrota (miejsca wytwarzania wyrobów słodkich, tj. miodów, dżemów, przetworów owocowych)
2. Wrota przeszłości (miejsca związane z historią)
3. Rowerowe wrota (miejsca atrakcyjne z punktu widzenia turystyki rowerowej: miejsca widokowe, przystanie rowerowe)
4. Święte wrota (miejsca kultu religijnego, kościoły, sanktuaria, kapliczki)
5. Ludowe wrota (miejsca kultu rzemiosła ludowego i tradycyjnego)
6. Końskie wrota (przystanie i stajnie konne)
7. Wrota relaksu (miejsca rekreacyjne, aktywnego spędzania wolnego czasu)

Zdobywanie kluczy do wrót polega na zeskanowaniu kodów QR.

Więcej na: http://www.rdn.pl/rdn/index.php/wiadomosci/tarnow/5518-jak-zwiedzic-region-bez-grubych-przewodnikow-i-kilku-map-w-kieszeni

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej