80-letnia Polka mistrzynią Europy. Była najszybsza na mecie półmaratonu

18 czerwca 2024 , Tagi: sport

field_5c10e19180872

Barbara Prymakowska, 80-letnia biegaczka z Tarnowa, została mistrzynią Europy w półmaratonie. Polska zawodniczka zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej podczas zawodów w Porto Santo.

80-letnia Polka mistrzynią Europy. Zaczęło się od pomyłki organizatorów

Barbara Prymakowska startowała w półmaratonie na portugalskiej Maderze, w mieście Porto Santo. Początkowo 80-letnia biegaczka miała pokonać dystans 10 kilometrów, jednak z powodu kłopotów przy rejestracji została zapisana na dłuższy bieg. Okazało się bowiem, że bieg na 10 kilometrów wystartował o godzinę wcześniej, niż początkowo podawano.

Więcej: 80-letnia Polka mistrzynią Europy. Była najszybsza na mecie półmaratonu – radiozet.pl